marzec3

Wrrrrr...

dodano: 3 marca 2013 przez renia123mala


Zawrzało, zaszumiało, polały sie słowa strumieniami bo znowu wyszło na jaw jakie mamy mankamenty w postaci naszego lecznictwa, dają efekty że ktoś nie wytrzymał i zrobił cios prosto w splot słoneczny, nalezało sie : czytam w Interii.pl;Arłukowicz poinformował w niedzielę dziennikarzy, że już w piątek zlecił kontrolę resortu w sprawie śmierci dziecka. Zapowiedział, że w poniedziałek spotka się w tej sprawie z konsultantami krajowymi ds. pediatrii, ratownictwa medycznego i medycyny rodzinnej.

Odnosząc się do stanowiska Jerzego Owsiaka, który oświadczył, że w sytuacji gdy dzieci w Polsce nie otrzymują właściwej pomocy, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy może wycofać się ze wspierania polskiej pediatrii, Arłukowicz powiedział: "Rozumiem emocje Jurka Owsiaka, ale nie można ferować wyroków przed dokładnym sprawdzeniem sytuacji. (...) Taka sytuacja nie może powodować, że będziemy przekazywali złe informacje dla tysięcy polskich dzieci. Orkiestra pracuje dla nich od wielu lat, zaś sam Jurek Owsiak wielokrotnie deklarował to, że Orkiestra grała i grać będzie do końca świata. Mam taką nadzieję"

"Takie sytuacje nie mogą powodować tego, że się poddajemy, musimy to naprawiać i poprawiać. W każdym systemie są ludzie, którzy podejmują decyzje i w tym przypadku musimy to dokładnie sprawdzić, ale wydaje się, że ktoś gdzieś popełnił błąd" - mówił minister zdrowia.

"Sytuacja musi być bardzo dokładnie wyjaśniona, a winni ukarani. W piątek zleciłem kontrolę resortu, także Rzecznik Praw Dziecka podjął inicjatywę kontrolną. (...) Taka śmierć jest porażką systemu, ale ostateczną decyzję podejmuje człowiek i zrobię wszystko, by winni byli ukarani" - dodał Arłukowicz.;

 

Dowodzi jednego że po co pomagać, dawać i wspomagać instytucje charytatywne , po co kupować sprzęty dla ratowania dzieci, osób starszych skoro zawodzi taka prosta rzecz - człowiek, człowiek który decyduje o życiu ludzi, dzieci, tych najmłodszych, w ogóle ja nie rozumie tej instytucji, nawymyślali jakieś chore procedury które kupy sę nie trzymają , jakiś dyżurujący lekarz odmawia karetki, odmawia kolejna karetka z góry zakładając zapewne panikę matki, wymysły, a dziecko ? przecież w szpitalu jest sprzęt, jest nadzieja, wiara w szybkie wyzdrowienie, leczenie, diagnozę i znowu lipa, nie pierwsza i nie ostatnia, Owsiak wściekły zapowiedział - i słusznie że więcej w tej Dzikiej Polsce nie zrobi Wielkiej Orkiestry i nie dziwię sie chłopakowi, tyle kasy, maszyn do ratowania i na co to, komu skoro jakaś dozorczyni decyduje o tym czy wysłać czy nie transport, wiec po co dawać kasę, przecież tez wiadomo że ciągle płakać będą dyrektorzy szpitali na zadłużenie, na nie moc, na brak finansów a na co takie akcje jak marnuje sie ludzkie życie, życie o które on i my społeczność walczymy, przecież dajemy, wpłacamy kasiorę i okazuje sie że ktoś sie bawi czyimś kosztem. I co z tego ze Arłukowicz sprawdzi, przesłucha i co? kto odda dziecko zrozpaczonej matce, ojcu, kto ją pocieszy i jakimi słowami? a to tylko kropla w morzu tylu przypadków że szkoda gadać. Niech już mi nikt nie powie że będzie lepiej, że pozmieniają przepisy, zmienią ustawy i co to ma być powodem że płacąc podatki , będąc ubezpieczoną od czego, mam mieć poczucie bezpieczeństwa? kto pomoże nam w chwili upadku jak dzisiaj miało miejsce na osiedlu przed blokiem, facet zasłabł i co? jeden podleciał, drugi, pełna reanimacja, usta, usta, widzę jak uwijają się przy wdechach, uciskach, idę do nich z siatami , bo ja maszerowałam w stronę domu, nagle karetka podjeżdża , wysiadają lekarze i co? ci co reanimowali , reanimowali wcześniej a ci stali jak zahipnotyzowani...nie mam komentarza...można tylko liczyć na siebie i jeśli już nie na właśnie siły  to innych ludzi dobrej woli...wrrr...nikt nie powinien być bezradny ...a jednak czasem się tak czujemy...ludzie wychodzą na ulice, walczą , krzyczą, domagają sie praw ludzkich, godnych i co za tym stoi - pracy, płac, bezpieczeństwa, ile z tego przyjdzie? zmiany rządu? wątpię by to coś zmieniło...zmiany na lepsze, na Kaczora na jakich ludzi? zbliżamy się chyba do płenty że trzeba pakować manaty i szukać innego kraju, domu z lepszymi warunkami bytowymi...otoczeni jesteśmy nie sprawiedliwością tego świata...jakie wartości przekażemy dzieciom, skoro w każdej minucie wszystko ulega zniekształceniu...


photo
...: ... Zdjęcie pochodzi z notki Wrrrrr...


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy