marzec11

Kolory życia

dodano: 11 marca 2013 przez renia123mala


Aby pobudzić sie do działania a nie robić wszystkego na siłę z miną na kwintę, założyłam sobie burdel róż koszulke, maźnęłam oko, jakoś trzeba się tarować od apatii która jest jak bagno które wciąga. Kolory pobudzaja wyobraźnię, powodują że budzimy się do życia.

Czytam że :

Do_artykulu_kolory

Twój ulubiony kolor to zieleń? A może zwykle decydujesz się na odcienie bieli? Zastanów się, jakie ubrania najczęściej wybierasz, jaką biżuterię najczęściej nosisz, a także jakiego koloru przedmioty Cię otaczają. Na podstawie Twoich ulubionych barw możesz dowiedzieć się o sobie czegoś nowego!

 

Zielony

 

Kolor zielony jest zwykle wybierany przez osoby, które cenią w swoim życiu spokój i stabilizację. Miłośnicy i miłośniczki zieleni wystrzegają się „wyścigu szczurów”, nie gonią za pieniądzem. Najważniejsze są dla nich trwałe przyjaźnie i więzy rodzinne. Są lojalni i stali w uczuciach (dotyczy to zarówno przyjaźni, jak i miłości), co oznacza, że są dobrymi kandydatami na partnerów życiowych.

 

Zieleń działa kojąca na wzrok, a także na psychikę. Patrzenie na zieleń w przerwach w pracy pozwala lepiej odpocząć zmęczonym oczom.

 

Zielony to harmonia

zielona biżuteria

 

 

Czerwony

 

Czerwień to bez wątpienia kolor miłości. Jest uwielbiana przez osoby gwałtowne, bardzo silnie kochające i równie silnie nienawidzące. Miłośniczki i miłośnicy czerwieni są aktywne, impulsywne, niecierpliwe, ale także odważne. Potrafią bronić swoich racji, a także walczyć w imieniu bliskich sobie osób.

 

Czerwień jest polecana zmarzluchom – daje poczucie ciepła i podnosi ciśnienie krwi. Działa pobudzająco na cały organizm.

 

Pobudzająca czerwień

czerwona biżuteria

 

Niebieski

 

Niebieski to kolor osób odpowiedzialnych, ale także takich, które kierują się intuicją. Miłośniczki i miłośnicy wszelkich odcieni błękitu osiągają wewnętrzny spokój i mądrość. Są to osoby wytrwałe w dążeniu do wyznaczonych celów.

 

Kolor niebieski jest stosowany w koloroterapii jako sposób na obniżenie gorączki i zmniejszenie krwawień. Jest przeciwieństwem czerwieni – a więc ma działanie ochładzające.

 

Błękit to harmonia ...

niebieska biżuteria

 

Żółty

 

Żółty kolor jest barwą kreatywności i inspiracji, ale także optymizmu i energii życiowej. Żółty jest wybierany przez osoby niezdecydowane, szczególnie jeśli chodzi o miłość, oraz impulsywne i niecierpliwe. Żółty w wielu kulturach jest także kojarzony z bogactwem, także tym duchowym.

 

Żółty kolor poprawia nastrój, działa pozytywnie na intelekt i delikatnie pobudza. W koloroterapii jest stosowany przy stanach wyczerpania nerwowego. To ciepły kolor, polecany osobom, które nie lubią marznąć! :)

Kolor cytrynowy dla osób energicznych!

 

Pomarańczowy

 

Pomarańczowy zwykle wybierają osoby towarzyskie, które potrzebują kontaktu z innymi ludźmi. Dobrze radzą sobie oni w pracy grupowej i potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji towarzyskiej. Miłośniczki i miłośnicy koloru pomarańczy mają ogromną potrzebę nowych wyzwań w życiu. Dobrze radzą sobie z codziennymi problemami i są tolerancyjne.

 

Pomarańczowy sprawia, że od razu robi się cieplej. Jego zastosowanie w koloroterapii obejmuje łagodzenie stanów zapalnych, ale także poprawianie nastroju. Działa pozytywnie zarówno na ciało, jak i na umysł.

  Pomarańczowy dodaje energii.

pomarańczowe dodatki

 

 

Biały

 

Biały to kolor idealny i kompletny. Symbolizuje niewinność i czystość. Wybierają go osoby lubiące porządek, najczęściej perfekcjoniści. Wymagają one dużo od siebie i od innych, są pewne siebie i ostrożne. Uwielbiasz wszelkie odcienie bieli? Może to oznaczać, że pragniesz powrotu do prostoty dzieciństwa i lubisz wspominać ten niewinny okres w życiu.

 

Biały dobrze działa na psychikę, pozwala osiągnąć harmonię. Jeśli tego potrzebujesz, to są rzeczy dla Ciebie!

 

Czysta biel pasuje do wszystkiego!

biała biżuteria

 

 

Fioletowy

 

Osoby lubiące kolor fioletowy to wrażliwcy, osoby bardzo empatyczne i zawsze myślące najpierw o innych, a dopiero później o sobie. Poproszone o pomoc, nigdy nie odmawiają, nawet jeśli może to zaszkodzić ich własnym interesom. Bardzo łatwo je zranić.

 

Fioletowy jest stosowany tylko w problemach duchowych. Nadmiar fioletu może wpłynąć negatywnie na nastrój.

 

Uwielbiasz fioletowy?

 fioletowe dodatki

Czarny

Czerń to nie tylko brak koloru. Ma on silne symboliczne znaczenie, a także duży wpływ na życie. Czarny kolor preferują osoby skupione na sobie, czyli introwertycy. Takie osoby nie lubią tłumów, czują się skrępowani przy nowopoznanych osobach. Ale w zamian za to ich przyjaźnie są niezwykle silne.

czarna biżuteria

A za oknem ciągle pada snieg, wieje wiatr a na obiad schaby...


photo
Is­tnieją dwa rodza­je ko­biet: bo­ginie i wycieraczki.: ... Zdjęcie pochodzi z notki Kolory życia


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Wasze komentarze

zgłoś
bozusia 11 marca 2013 bozusia napisała:

tęczę poproszę