kwie.11

Malowanie palcami

dodano: 11 kwietnia 2013 przez renia123mala


Korneli się nudzi, zapalenie oskrzeli powoli odchodzi, nadal córcia arzywa antybiotyki, ale co z robić z nudą, ile można oglądać bajki, czytać , wiec rzuciłam temat: weź kartkę, arby i od czego masz palce, wyobraźnię? W dobie komputerów, gier, wszystkiego tego co mają w zasiegu ręki, głowa nie pracuje, dzieciom trzeba podsuwać pomysły na spędzenie czasu, ciezko im samym ruszyć mózgiem.

malowanie palcami, dla dzieci

 

 

 

 

 

 

Czytam że: Malowanie palcami

Bezpośredni kontakt z farbą sprawia, iż malowanie staje się dla dzieci intensywnym przeżyciem. Tego typu praca twórcza dzieci pozytywnie wpływa na nastrój i ich zachowanie. Fakt, ze przy tego typu technice dzieci są najczęściej brudne jak nieboskie stworzenia - ale szczęśliwe! Malowanie palcami ma wiele wspólnego z naturalną skłonnością dzieci do zabawy w błocie co, jak wszystkie mamy wiedzą, sprawia im ogromną frajdę. Dzieci malują bezpośrednio mocząc w farbie palce. Wykonują rysunek na bardzo dużych arkuszach papieru, co zapewnia swobodę ekspresji. Daje to duże możliwości wypowiedzi graficznych przy minimum zdolności plastycznych. Ciekawy efekt wizualny otrzymuje się pozwalając dzieciom malować na przezroczystym ekranie (pleksi lub folia oprawiona w ramę) ustawionym w pionie i dobrze oświetlonym. Doskonały pomysł na dziecięce przyjęcie! Przy tej technice istotny jest dobór właściwych farb, polecam gotowe farby np firmy Nerchi, spełniające europejskie normy bezpieczeństwa dla zabawek, i nadające się dla dzieci od lat 3.

Malowanie na szkle i foli

malowanie na tkaninach, farby do tkaninWiele frajdy może przynieść dzieciom samodzielne ozdobienie własnej koszulki, czapki czy torby.  Można przy ich użyciu malować lub rysować specjalnymi sztyftami a po utrwaleniu obrazka żelazkiem prać.

 

 

 

 

 

Malowanie na podkładzie z kaszy

Całą powierzchnię tektury na której będzie wykonywana praca malujemy klejem z mąki i posypujemy jakąkolwiek kaszą. Na wierzch kładziemy druga tekturkę i dokładnie dociskamy aby kasza dobrze przylgnęła. Gdy podkład jest już suchy można po nim malować. Druga wersja tej techniki polega na pokryciu tylko niektórych, wybranych części tekturki kaszą.

 

Także nieletnia zasiadła i jedzie z koksem, z języczkiem na boku tworzy własny zwymyslony świat...oj chciałabym by Pipin też zasiadł z plastelinką, modelinką, polepił, poprzyklejał z kolorowego papieru własne prace, ale coś czuję ze kolacji prędzej by nie zjadł, wszystko by spałaszował...


photo
...: Wyobraźnia... Zdjęcie pochodzi z notki Malowanie palcami


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Wasze komentarze

zgłoś
bozusia 11 kwietnia 2013 bozusia napisała:

fajny patent z ta kaszą