maj30

Boże ciało

dodano: 30 maja 2013 przez renia123mala


licami, alejami naszych miast i strojnymi ścieżynami polskich wsi idzie dzisiaj i porywa z sobą nas i zaprasza ,byśmy za Nim zawsze szli. Wśród chorągwi, baldachimów, płatków róż, pośród barwnych wstęg, koronek w blasku dnia idzie Ten, w którego wierzysz – to sam Bóg zstąpił z nieba, by zobaczyć ,jak się masz. Jest obecny w białej Hostii, po to, by wzrokiem wiary człowiek patrzył w Jego Twarz. I obiecał, że po wszystkie nasze dni – aż do końca świata – będzie pośród nas.

( Znalezione w necie )

 

...Jak przystało na święto Bożego Ciała inaczej Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego: Święto Najświętszego Ciała Chrystusa (Festum Sanctissimi Corporis Christi) zakończyło się opadami deszczu, ulewą która zbierała potoki.

Nie ma Bożego ciała bez burzy, okazuje sie że to już tradycja a że nią stało się zadość wyłączyli prąd, a bez tego okazuje się że my cywilizowani ludzie czujemy się jak bez ręki, nagle co tu robić! jak spędzić czas, a więc w ruch poszły gry planszowe bo kiedy jak nie teraz okazja uczyniła mistrza i matkę rzuciła na przegraną pozycję, do gry dołączył się tatuś z synem pierworodnym który tę grę zakończył porywając nam pionki, kostki, gre - ogólny szajs - stwierdziłam z nieletnią że pomalujemy bo kredki jakoś same z siebie z pudełka wychodziły, kartki prosiły się o kontrasty pieknych obrazków które sugeowały że maźniemy do wiersza Jadą dzieci drogą, powstał krajobraz jak z bajki przetykany kreskami Pipina, w końcu i on przyczynił się na pohybel fochowi nieletniej bo takie coś! w głowie się nie mieści, z tego gadania w końcu włączyli prad, ukochany telewizor ruszył pełną parą , a ja pozyskała ciut swiętego spokoju. Jutro ostatnia nocka, niech żyją święta i odpoczynek.

 


photo
...: "Dobrze zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane" Benjamin Franklin Zdjęcie pochodzi z notki Boże ciało


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy